• ŽUPNIJA JARŠE pri Domžalah

Življenje župnije ujeto v objektiv

Nedelja zakonskih jubilantov

nedelja, 06. oktober 2019    /      Jože Stražiščar

1. nedeljo v oktobru smo v naši župniji obhajani nedeljo zakonskih jubilantov. Pri sv. maši ob 10. uri smo se Bogu zahvalili za 10, 20, 25, 30 in 60 let skupnega zakonskega življenja naših jubilantov; po maši pa je pred cerkvijo sledilu druženje vseh jubilnatov in njihovih družin.

oktober 2019
nedelja, 06. oktober 2019

Nedelja zakonskih jubilantov

september 2019
nedelja, 15. september 2019

Romanje k sv. Notburgi v Groblje

V Grobljah je v nedeljo, 15. septembra 2019, potekalo drugo romanje k sv. Notburgi. Tradicijo romanja k sv. Notburgi so lani po več kot 140 letih obudili člani Folklornega društva Groblje, ki so k sodelovanju povabili tudi Turistično društvo Jarše – Rodica. Pri romarski sveti maši so sodelovali Folklorna skupina Društva narodnih noš in kočijažev občine Vodice, Folklorna skupina Folklornega društva Groblje, Turistično društvo Jarše – Rodica ter faranke in farani iz domače in okoliških far. Po sv. maši je sledil kulturni program in druženje.

Vilijem Kaker

sobota, 07. september 2019

Srečanje starejših naše župnije

V priprošnji za duhovno mladost in zdravje je bilo na predvečer praznika Marijinega rojstva, v soboto, 7. septembra, ob 18. uri v župnišču srečanje starejših župljanov. Srečanje smo začeli s sv. mašo, ki jo je vodil Štefan Babič. Uro pred sv. mašo je bila priložnost za sveto spoved, med sveto mašo pa možnost prejema bolniškega maziljenja. Sledilo je družabno srečanje za vse navzoče.

Vanja Pograjc

avgust 2019
petek, 30. avgust 2019

Peš romanje na Brezje

Zadnji petek v avgustu smo kot župnija peš poromali k Mariji Pomagaj na Brezje.

Jože Ručigaj

sobota, 24. avgust 2019

Prag večnosti je prestopil prof. Vinko Lipovec

V 105. letu starosti se je od nas poslovil zgodovinar, časnikar in urednik prof. Vinko Lipovec. Ob 15. uri je v župnijski cerkvi potekala maša zadušnica, ki jo je daroval nadškof Anton Stres in zatem slovo od pokojnega. Želel je počivati skupaj s svojo ženo, zato bo prepeljan v Cleveland, kjer bo tudi pogreb.

sreda, 14. avgust 2019

Peš romanje k Mariji Zvezdi

Romanje smo začeli v župnijski cerkvi z jutranjo molitvijo in blagoslovom romarjev, nato pa se odpravili proti Novi Štifti.

Jože Ručigaj

julij 2019
nedelja, 14. julij 2019

Župnijsko žegnanje

Žegnanjska nedelja smo letos obhajali 15. julija, ko je bila zunanja slovesnost naših župnijskih zavetnikov sv. Mohorja in Fortunata. Ta dan sta bili dve sv. maši in sicer ob 8. uri v kapeli ter ob 10. uri v cerkvi, pri kateri so sodelovali tudi naši gasilci. Po sv. mašah je sledilo druženje ob 'bobu'.

junij 2019
torek, 25. junij 2019

Diakonsko posvečenje 2019

Ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore je v torek, 25. junija, ob 10. uri, v cerkvi sv. Vida v Šentvidu pri Stični v diakone posvetil: Anžeta Cunka iz župnije Kokrica, Martina Lebana iz župnije Jesenice, Tilna Oberwalderja Zupanca iz župnije Jarše, Janeza Potiska iz župnije Dol pri Ljubljani in Mateja Rusa iz župnije Šentvid pri Stični ter lazarist Rok Vinko Žlender iz župnije Maribor – sv. Marija. Nadškof Zore je posvetil tudi dva stalna diakona: Boštjana Koprivca iz župnije Vrhnika in Ivana Bizjaka iz župnije Šmartno pod Šmarno goro.

www.fotodelavnica.si

nedelja, 16. junij 2019

Pokal Župnije Jarše v malem nogometu

V nedeljo popoldan, 16. junija, je na igrišču OŠ Rodica potekal nogometni turnir za pokal Župnije Jarše. Na turnirju je v lepem vremenu tekmovalo 5 ekip, katere je spodbujalo lepo število navijačev.

Timotej Čižek

maj 2019
petek, 31. maj 2019

Šmarnična pobožnost

Šmarnična pobožnost in druge dejanosti v župniji so kljub službeni odsotnosti g. župnika potekale namoteno. Šmarnično pobožnost smo zaključili s petimi litanijami Matare Božje pred Najsvetejšim, ki jih je vodil bogoslovec Tilen skupaj z ministranti.

Vanja Pograjc

nedelja, 19. maj 2019

Slovesnost prvega sv. obhajila

V nedeljo, 19. maja 2019, je 14 tretješolcev prvič pristopilo k sv. obhajilu in prejelo Jezusa.

Foto studio Majhenič

nedelja, 12. maj 2019

Blagoslov traktorjev ob godu sv. Izidorja - zavetnika kmetov

V nedeljo, 13. maja, je pred Grobeljsko cerkvijo potekal blagoslov trakotorjev. Sledila je sv. maša, pri kateri smo prosili za blagoslov pri našem delu, po njej pa prijetno druženje.

april 2019
nedelja, 21. april 2019

Velika noč / vstajenska procesija

Slovesna vstajenska procesija in sv. maša na velikonočno jutro.

Velika sobota / velikonočna vigilija

Velikonočna vigilia - najslovesnejše bogoslužje s hvalnico velikočni sveči.

Velika sobota / blagoslov jedil

Blagoslov velikonočnih jedil v župnijski cerkvi.

Velika sobota / blagoslov ognja

Blagoslov velikonočnega ognja na sobotno jutro pred cerkvijo.

Župnija Jarše

Župnijski urad Jarše