• ŽUPNIJA JARŠE pri Domžalah

Življenje župnije ujeto v objektiv

Trikraljevska akcija / 2. dan

sobota, 28. december 2019    /      Jože Stražiščar

Tudi letos so nas obiskali koledniki. Trikraljevska akcija, ki je potekala v tednu po božiču, se je udeležilo lepo število veroukarjev in spremljevalcev. Zbrani denar je bil namenjene za pomoč otrokom, ki živijo v pomanjkanju.

december 2019
sobota, 28. december 2019

Trikraljevska akcija / 2. dan

petek, 27. december 2019

Trikraljevska akcija / 1. dan

torek, 24. december 2019

Polnočnica

Polnočno sv. mašo smo obhajali v župnijski cerkvi. Slovesnemu bogoslužju je sledilo druženje pred cerkvijo.

torek, 24. december 2019

Otroška polnočnica

Skupaj z otroki smo se veselili rojstva Odrešenika in se mu s sveto mašo zahvalili, da je prišel med nas.

nedelja, 08. december 2019

Ogled filma »Pastir«

V nedeljo, na praznik brezmadežne, smo si v kapeli ogledali film z naslovom »Pastir«, ki govori o življenju in delovanju Janeza Frančiška Gnidovca. Predstavil nam ga je g. Janez Cerar, ki je bil glavni pobudnik in producent filma.

nedelja, 08. december 2019

Sprejem novih ministrantov

Na praznik brezmadežne je pri jutranji maši potekal obred sprejema novih ministrantov. To leto so v ministranske vrste vstopili štirje fantje, za kar jim iskreno čestitamo in želimo vestno opravljanje ministrantske službe, ki jim je zaupana, ter da bodo z veseljem služili Bogu.

november 2019
nedelja, 24. november 2019

Predstavitev birmancev

V nedeljo, 24. novembra, so se pri 10. sv. maši predstavili letošnji birmanci. S predstavitvijo se je tudi uradno začela priprava na sveto birmo, ki bo jeseni prihodnje leto.

oktober 2019
nedelja, 06. oktober 2019

Nedelja zakonskih jubilantov

1. nedeljo v oktobru smo v naši župniji obhajani nedeljo zakonskih jubilantov. Pri sv. maši ob 10. uri smo se Bogu zahvalili za 10, 20, 25, 30 in 60 let skupnega zakonskega življenja naših jubilantov; po maši pa je pred cerkvijo sledilu druženje vseh jubilnatov in njihovih družin.

september 2019
nedelja, 15. september 2019

Romanje k sv. Notburgi v Groblje

V Grobljah je v nedeljo, 15. septembra 2019, potekalo drugo romanje k sv. Notburgi. Tradicijo romanja k sv. Notburgi so lani po več kot 140 letih obudili člani Folklornega društva Groblje, ki so k sodelovanju povabili tudi Turistično društvo Jarše – Rodica. Pri romarski sveti maši so sodelovali Folklorna skupina Društva narodnih noš in kočijažev občine Vodice, Folklorna skupina Folklornega društva Groblje, Turistično društvo Jarše – Rodica ter faranke in farani iz domače in okoliških far. Po sv. maši je sledil kulturni program in druženje.

Vilijem Kaker

sobota, 07. september 2019

Srečanje starejših naše župnije

V priprošnji za duhovno mladost in zdravje je bilo na predvečer praznika Marijinega rojstva, v soboto, 7. septembra, ob 18. uri v župnišču srečanje starejših župljanov. Srečanje smo začeli s sv. mašo, ki jo je vodil Štefan Babič. Uro pred sv. mašo je bila priložnost za sveto spoved, med sveto mašo pa možnost prejema bolniškega maziljenja. Sledilo je družabno srečanje za vse navzoče.

Vanja Pograjc

avgust 2019
petek, 30. avgust 2019

Peš romanje na Brezje

Zadnji petek v avgustu smo kot župnija peš poromali k Mariji Pomagaj na Brezje.

Jože Ručigaj

sobota, 24. avgust 2019

Prag večnosti je prestopil prof. Vinko Lipovec

V 105. letu starosti se je od nas poslovil zgodovinar, časnikar in urednik prof. Vinko Lipovec. Ob 15. uri je v župnijski cerkvi potekala maša zadušnica, ki jo je daroval nadškof Anton Stres in zatem slovo od pokojnega. Želel je počivati skupaj s svojo ženo, zato bo prepeljan v Cleveland, kjer bo tudi pogreb.

sreda, 14. avgust 2019

Peš romanje k Mariji Zvezdi

Romanje smo začeli v župnijski cerkvi z jutranjo molitvijo in blagoslovom romarjev, nato pa se odpravili proti Novi Štifti.

Jože Ručigaj

Župnija Jarše