• ŽUPNIJA JARŠE pri Domžalah

Življenje župnije ujeto v objektiv

Peš romanje k Mariji Zvezdi

sreda, 14. avgust 2019    /      Jože Ručigaj

Romanje smo začeli v župnijski cerkvi z jutranjo molitvijo in blagoslovom romarjev, nato pa se odpravili proti Novi Štifti.

avgust 2019
sreda, 14. avgust 2019

Peš romanje k Mariji Zvezdi

Jože Ručigaj

julij 2019
nedelja, 14. julij 2019

Župnijsko žegnanje

Žegnanjska nedelja smo letos obhajali 15. julija, ko je bila zunanja slovesnost naših župnijskih zavetnikov sv. Mohorja in Fortunata. Ta dan sta bili dve sv. maši in sicer ob 8. uri v kapeli ter ob 10. uri v cerkvi, pri kateri so sodelovali tudi naši gasilci. Po sv. mašah je sledilo druženje ob 'bobu'.

junij 2019
torek, 25. junij 2019

Diakonsko posvečenje 2019

Ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore je v torek, 25. junija, ob 10. uri, v cerkvi sv. Vida v Šentvidu pri Stični v diakone posvetil: Anžeta Cunka iz župnije Kokrica, Martina Lebana iz župnije Jesenice, Tilna Oberwalderja Zupanca iz župnije Jarše, Janeza Potiska iz župnije Dol pri Ljubljani in Mateja Rusa iz župnije Šentvid pri Stični ter lazarist Rok Vinko Žlender iz župnije Maribor – sv. Marija. Nadškof Zore je posvetil tudi dva stalna diakona: Boštjana Koprivca iz župnije Vrhnika in Ivana Bizjaka iz župnije Šmartno pod Šmarno goro.

www.fotodelavnica.si

nedelja, 16. junij 2019

Pokal Župnije Jarše v malem nogometu

V nedeljo popoldan, 16. junija, je na igrišču OŠ Rodica potekal nogometni turnir za pokal Župnije Jarše. Na turnirju je v lepem vremenu tekmovalo 5 ekip, katere je spodbujalo lepo število navijačev.

Timotej Čižek

maj 2019
petek, 31. maj 2019

Šmarnična pobožnost

Šmarnična pobožnost in druge dejanosti v župniji so kljub službeni odsotnosti g. župnika potekale namoteno. Šmarnično pobožnost smo zaključili s petimi litanijami Matare Božje pred Najsvetejšim, ki jih je vodil bogoslovec Tilen skupaj z ministranti.

Vanja Pograjc

nedelja, 19. maj 2019

Slovesnost prvega sv. obhajila

V nedeljo, 19. maja 2019, je 14 tretješolcev prvič pristopilo k sv. obhajilu in prejelo Jezusa.

Foto studio Majhenič

nedelja, 12. maj 2019

Blagoslov traktorjev ob godu sv. Izidorja - zavetnika kmetov

V nedeljo, 13. maja, je pred Grobeljsko cerkvijo potekal blagoslov trakotorjev. Sledila je sv. maša, pri kateri smo prosili za blagoslov pri našem delu, po njej pa prijetno druženje.

april 2019
nedelja, 21. april 2019

Velika noč / vstajenska procesija

Slovesna vstajenska procesija in sv. maša na velikonočno jutro.

Velika sobota / velikonočna vigilija

Velikonočna vigilia - najslovesnejše bogoslužje s hvalnico velikočni sveči.

Velika sobota / blagoslov jedil

Blagoslov velikonočnih jedil v župnijski cerkvi.

Velika sobota / blagoslov ognja

Blagoslov velikonočnega ognja na sobotno jutro pred cerkvijo.

petek, 19. april 2019

Veliki petek / obredi velikega petka

Obhajali smo obrede velikega petka - edini dan v letu, ko ni sv. maše.

četrtek, 18. april 2019

Veliki četrtek / spomin zadnje večerje

Spomin zadnje večerje in slovesna večerna sveta maša v župnijski cerkvi, pri kateri je potekal obred umivanja nog dvanajstim možem.

nedelja, 14. april 2019

Cvetna nedelja

Jutranja sveta maša z blagoslovom zelenja ter butare velikanke, ki jo je tudi leto pripravilo TD Jarše-Rodica.

sobota, 13. april 2019

Oratorijski dan

Jarški animatorji so otrokom pripravili oratorijski dan, ki je potekal v soboto, 13. apila. Dopoldne so otroci spoznavali kako se izdelujejo butarice, popoldane pa je sledilo druženje ob igrah na dvorišču župnišča.

Animatorji

nedelja, 07. april 2019

Dobrodelna prireditev / Živ živ žav

Mladi naše župnije so pripravili izvirno in zabavno dobrodelno prireditev, ki nas je popeljala v časa risank naših staršev. Bilo je zelo zabavno.

Animatorji

četrtek, 04. april 2019

Župnijski dom ima novo streho

Župnijski dom v Jaršah je po 30-ih letih dočakal prenovo strehe, ki je bila na nekaterih mestih že v zelo slabem stanju. Bog povrni vsem, ki ste na karšen koli način pomagali pri prenovo našega skupnega doma.

marec 2019
nedelja, 24. marec 2019

Župnijsko postno romanje v Zagorje ob Savi

Letošnje župnijsko postno romanje s pobožnostjo križevega pota je potekalo v župniji Zagorje ob Savi, ker je 14 let služboval naš sedanji župnik Marjaž Križnar. Po pobožnosti križevega pota na Hrastelovo skalo je sledila kratka pogostitev in druženje v tamkajšnjem župnišču.

Jože Cerar

sreda, 06. marec 2019

Zaključek 24-urnega češčenje SRT in začetek postnega časa

Tudi letos smo imeli, pred vstopom v postni čas, 24-urno češčenje Svetega Rešnjega Telesa. Češčenje smo začeli s sveto mašo v torek, 5. marca, ob 18. uri, in ga zaključili na pepelnično sredo z večerno sveto mašo.

Župnija Jarše

Župnijski urad Jarše