• ŽUPNIJA JARŠE pri Domžalah

Življenje župnije ujeto v objektiv

Koncert otroškega pevskega zbora

nedelja, 13. januar 2019    /      Gregor Kelhar

OPZ župnije Jarše nam je v nedeljo, 13. januarja 2019, ob 18. uri v kapeli pripravil tradicionalni letni koncert. S pesmijo in besedo so nas popeljali skozi božični čas. Bilo je lepo ... otroško razigrano.

januar 2019
nedelja, 13. januar 2019

Koncert otroškega pevskega zbora

december 2018
petek, 28. december 2018

Koledovanje v naši župniji

Tudi letos so mladi koledniki po naši župniji zbirali denar za misijonarje, ki delujejo po svetu.

Matjaž Križnar

sreda, 26. december 2018

Odprtje in blagoslov razstave slovenskih jaslic

V Kulturnem domu Groblje je v sredo, 26. decembra 2018, potekalo odprtje in blagoslov 8. razstave slovenskih jaslic. Razstav je tudi letos pripravilo Kulturno društvo Groblje. Razstavo je odprel in blagoslov ljubljanski nadškof in metropolit msgr. Stanislav Zore. Na razstavi je na ogled 54 motivov jaslic.

Portal www.domzalec.si

ponedeljek, 24. december 2018

Otroška polnočnica

Skupaj z otroki smo se veselili rojstva Odrešenika in se mu s sveto mašo zahvalili, da je prišel med nas.

sobota, 22. december 2018

Sprejem novih ministrantov

Letos je v sklopu božične devetdnevnice potekal sprejem novi ministrantov. To leto so v ministranske vrste vstopili trije fantje: Tit, Leon in Anže. Iskrene čestitke za odločitev 'služenja' in jim želimo vestno opravljanje službe, ki jim je zaupana ter da bodo v veseljem služili Bogu.

ponedeljek, 17. december 2018

Božična devetdnevnica

Z božično devetdnevnico, ki predstavlja neposredno pripravo na božič, želimo približati hrepenenje in pričakovanje Gospodovega rojstva. Letošnja božična devetdnevnica potekala v župnijski kapeli, kjer vsak večer (v procesiji z lučkami) pospremimo Marijo Romarico v kapelo.

nedelja, 09. december 2018

Revija odraslih pevskih zborov dekanije Domžale

Revija odraslih pevskih zborov domžalske dekanije v cerkvi sv. Jožefa na Viru, na kateri je nastopil tudi naš odrasli pevski zbor.

Portal www.domzalec.si

november 2018
nedelja, 04. november 2018

Zahvalna nedelja

Obhajali smo zahvalno nedeljo. Pri svetih mašah smo se Bogu še prav posebej zahvalili za vse darove in milosti, ki smo jih bili deležni preko celega leta. Bogu hvala!

oktober 2018
petek, 19. oktober 2018

Srečanje birmancev z birmovalcem

V petek, 19. oktobra je v župnijski kapeli potekalo srečanje birmancev, botrov in njihovih družin z letošnjim birmovalcem - upokojenim nadškofom msgr. A. Uranom.

september 2018
nedelja, 23. september 2018

Nedelja zakonskih jubilantov

Na nedelja svetniških kandidatov smo v naši župniji obhajani nedeljo zakonskih jubilantov. Pri sv. maši ob 10. uri smo se Bogu zahvalili za 20, 25, 30 in 60 let skupnega zakonskega življenja naših jubilantov; po maši pa je pred cerkvijo sledilu druženje vseh jubilnatov in njihovih družin.

Katja Stražiščar

sobota, 08. september 2018

Srečanje starejših naše župnije

V priprošnji za duhovno mladost in zdravje je bilo na praznik Marijinega rojstva, v soboto, 8. septembra, ob 18. uri v župnišču srečanje starejših župljanov. Vabljeni so bili vsi upokojenci iz naše župnije, tako tisti, ki vam leta še ne delajo velikih težav, kot tisti, ki jih spremlja bolezen. Srečanje smo začeli s sv. mašo, ki jo je vodil frančiškan p. Marko Novak. Uro pred sv. mašo bo priložnost za sveto spoved, med sveto mašo pa možnost prejema bolniškega maziljenja. Sledilo je družabno srečanje za vse navzoče.

Župnija Jarše

Župnijski urad Jarše