• ŽUPNIJA JARŠE pri Domžalah

Življenje župnije ujeto v objektiv

Velika sobota / blagoslov ognja

sobota, 20. april 2019    /      Gregor Kelhar

Blagoslov velikonočnega ognja na sobotno jutro pred cerkvijo.

april 2019
sobota, 20. april 2019

Velika sobota / blagoslov ognja

Blagoslov velikonočnega ognja na sobotno jutro pred cerkvijo.

petek, 19. april 2019

Veliki petek / obredi velikega petka

Obhajali smo obrede velikega petka - edini dan v letu, ko ni sv. maše.

četrtek, 18. april 2019

Veliki četrtek / spomin zadnje večerje

Spomin zadnje večerje in slovesna večerna sveta maša v župnijski cerkvi, pri kateri je potekal obred umivanja nog dvanajstim možem.

nedelja, 14. april 2019

Cvetna nedelja

Jutranja sveta maša z blagoslovom zelenja ter butare velikanke, ki jo je tudi leto pripravilo TD Jarše-Rodica.

sobota, 13. april 2019

Oratorijski dan

Jarški animatorji so otrokom pripravili oratorijski dan, ki je potekal v soboto, 13. apila. Dopoldne so otroci spoznavali kako se izdelujejo butarice, popoldane pa je sledilo druženje ob igrah na dvorišču župnišča.

Animatorji

nedelja, 07. april 2019

Dobrodelna prireditev / Živ živ žav

Mladi naše župnije so pripravili izvirno in zabavno dobrodelno prireditev, ki nas je popeljala v časa risank naših staršev. Bilo je zelo zabavno.

Animatorji

četrtek, 04. april 2019

Župnijski dom ima novo streho

Župnijski dom v Jaršah je po 30-ih letih dočakal prenovo strehe, ki je bila na nekaterih mestih že v zelo slabem stanju. Bog povrni vsem, ki ste na karšen koli način pomagali pri prenovo našega skupnega doma.

marec 2019
nedelja, 24. marec 2019

Župnijsko postno romanje v Zagorje ob Savi

Letošnje župnijsko postno romanje s pobožnostjo križevega pota je potekalo v župniji Zagorje ob Savi, ker je 14 let služboval naš sedanji župnik Marjaž Križnar. Po pobožnosti križevega pota na Hrastelovo skalo je sledila kratka pogostitev in druženje v tamkajšnjem župnišču.

Jože Cerar

sreda, 06. marec 2019

Zaključek 24-urnega češčenje SRT in začetek postnega časa

Tudi letos smo imeli, pred vstopom v postni čas, 24-urno češčenje Svetega Rešnjega Telesa. Češčenje smo začeli s sveto mašo v torek, 5. marca, ob 18. uri, in ga zaključili na pepelnično sredo z večerno sveto mašo.

januar 2019
nedelja, 13. januar 2019

Koncert otroškega pevskega zbora

OPZ župnije Jarše nam je v nedeljo, 13. januarja 2019, ob 18. uri v kapeli pripravil tradicionalni letni koncert. S pesmijo in besedo so nas popeljali skozi božični čas. Bilo je lepo ... otroško razigrano.

december 2018
petek, 28. december 2018

Koledovanje v naši župniji

Tudi letos so mladi koledniki po naši župniji zbirali denar za misijonarje, ki delujejo po svetu.

Matjaž Križnar

sreda, 26. december 2018

Odprtje in blagoslov razstave slovenskih jaslic

V Kulturnem domu Groblje je v sredo, 26. decembra 2018, potekalo odprtje in blagoslov 8. razstave slovenskih jaslic. Razstav je tudi letos pripravilo Kulturno društvo Groblje. Razstavo je odprel in blagoslov ljubljanski nadškof in metropolit msgr. Stanislav Zore. Na razstavi je na ogled 54 motivov jaslic.

Portal www.domzalec.si

ponedeljek, 24. december 2018

Otroška polnočnica

Skupaj z otroki smo se veselili rojstva Odrešenika in se mu s sveto mašo zahvalili, da je prišel med nas.

sobota, 22. december 2018

Sprejem novih ministrantov

Letos je v sklopu božične devetdnevnice potekal sprejem novi ministrantov. To leto so v ministranske vrste vstopili trije fantje: Tit, Leon in Anže. Iskrene čestitke za odločitev 'služenja' in jim želimo vestno opravljanje službe, ki jim je zaupana ter da bodo v veseljem služili Bogu.

ponedeljek, 17. december 2018

Božična devetdnevnica

Z božično devetdnevnico, ki predstavlja neposredno pripravo na božič, želimo približati hrepenenje in pričakovanje Gospodovega rojstva. Letošnja božična devetdnevnica potekala v župnijski kapeli, kjer vsak večer (v procesiji z lučkami) pospremimo Marijo Romarico v kapelo.

Tilen Z. Obervalder

nedelja, 09. december 2018

Revija odraslih pevskih zborov dekanije Domžale

Revija odraslih pevskih zborov domžalske dekanije v cerkvi sv. Jožefa na Viru, na kateri je nastopil tudi naš odrasli pevski zbor.

Portal www.domzalec.si

november 2018
nedelja, 04. november 2018

Zahvalna nedelja

Obhajali smo zahvalno nedeljo. Pri svetih mašah smo se Bogu še prav posebej zahvalili za vse darove in milosti, ki smo jih bili deležni preko celega leta. Bogu hvala!

Tilen Z. Obervalder

Župnija Jarše