• ŽUPNIJA JARŠE pri Domžalah Božja Beseda za 16.08.2019

Molitev za našo župnijo

K tebi se obračamo, o dobri Bog in se ti zahvaljujemo za našo Župnijo Jarše, za čudovito baročno cerkev sv. Mohorja in Fortunata v Grobljah, za lepo urejen župnijski dom s kapelo sv. Križa.

Tako se lahko zbiramo okrog oltarja, molimo, poslušamo Božjo besedo, spoznavamo tvoj nauk in se učimo ljubiti.

Hvala ti za vse kapelice, križe in druga znamenja, ki so postavljena ob cestah, na vrtovih in poljih, da se lahko sredi vsakdanjega dela za trenutek ustavimo in pomislimo na Boga, Marijo in svetnike.

Hvala ti za vse ljudi, ki so kakorkoli sodelovali pri ustanovitvi župnije, gradnji, obnovi in vzdrževanju teh objektov.

Hvala ti za številna majhna občestva v župniji. Te skupine so kakor cvetlice in ko jih združimo skupaj, nastane šopek, ki ga lahko podarimo Mariji.

Hvala ti za vse duhovnike, ki prihajajo v župnijo in iz nje odhajajo. Po njih rokah lomiš kruh in dvigaš kelih, deliš svete zakramente in blagoslavljaš. Njihova beseda nas opogumlja, vliva upanje in vodi k Tebi.

Hvala ti prav za vsakega posameznika v župniji. Združeni skupaj, lahko ne glede na prepričanje, na vsakem koraku zidamo mostove in se trudimo živeti za boljši svet.

Prosita za nas sv. Mohor in Fortunat, prosite za nas sv. Notburga, sv. Izidor, sv. Andrej in sv. Marjeta. Uslišite prošnje nas vseh, ki se s srcem in vero zatekamo k vam po pomoč, prosimo božjega varstva in blagoslova. Amen

Župnija Jarše

Župnijski urad Jarše